Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropský týden udržitelného rozvoje

Czech-Flyer-2022.pdf

Vážení a milí přátelé udržitelného rozvoje!

rádi bychom Vás informovali, že se letos opět můžete zapojit do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Jeho cílem je dát najevo, že chceme a můžeme žít ve společnosti, která bere ohledy své okolí a na ty, kteří přijdou po nás. Evropský týden udržitelného rozvoje se i letos uskuteční v termínu 20. – 26. září 2022.

Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je celoevropský festival akcí, které propagují myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce, kteří udržitelně žijí. Každoročně se ho zúčastňují desetitisíce lidí po celé Evropě. V Česku jej zastřešuje Ministerstvo životního prostředí, které v rámci ETURu nabídne i vlastní zajímavé akce.  Česká republika je během ETURu dlouhodobě jednou z nejaktivnějších zemí v Evropě. Pojďme si tuto tradici společně udržet!

Zapojit se můžete i vy! Uspořádejte během týdne 20. - 26. září 2022 přednášku, diskuzi, výstavu, sousedské setkání či jinou libovolnou akci, která se svým obsahem bude vztahovat k Cílům udržitelného rozvoje. Stačí ji zaregistrovat na stránkách www.tydenudrzitelnosti.cz. Na tomto webu najdou zájemci seznam zaregistrovaných akcí, kterých se mohou zúčastnit. S propagací akce Vám pomůžeme i na sociálních sítích, zejména na facebookovém profilu Udržitelný rozvoj. Týden je krátká doba, proto se mohou registrovat všechny akce, které proběhnou od 18. září do 8. října 2022.

Spojujeme síly! Pokud je Vámi pořádaná akce zaměřená na čistou mobilitu, můžete ji rovnou přihlásit do Evropského týdne udržitelné mobility (European Mobility Week). Ten proběhne ve dnech 16. – 22. září 2022.

Těším se na možnou spolupráci a přeji hezký den

Mgr. Pavla Cvachovcová
oddělení udržitelného rozvoje / Sustainable Development Unit
odbor politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje / Department of Environmetal Policy and Sustainable Development
Ministerstvo životního prostředí / Ministry of the Environment
Vršovická 1442/65 - 100 10 Praha 10
tel.: +420 267 122 447 mob.: +420 606 675 788

e-mail: pavla.cvachovcova@mzp.cz  web: www.mzp.cz